Pravidelný přísun novinek v newsletteru na Zapiš to

Protože stále přibývají nějaké novinky a "vylepšení", zvolil jsem tuto možnost, jak o novinkách informovat. Seznam novinek na Zapiš to je automaticky generovaný od nejnovějších k nejstarším, jak je přidávám.


Lístek s volným textem

30. května 2021
Pro nový lístek si lze zvolit, zda bude klasický s odrážkami, nebo se použije volně editovatelná oblast. Pro volně editovatelnou oblast při vložení nového lístku zvolte Volný text a pro nově vložený lístek si lze vybrait i šířku.

Po vložení lístku s Volným textem se automaticky otevře editor se záklaními formátovacími operacemi a Uložením. K editaci lístku se lze kdykoliv vrátit dvojklikem na text.

Dříve vytvořené lístky s odrážkami je možné převést na lítek s Volným textem v menu lístku.

Datum vyřízení u lístku

21. února 2021
Stejně jako u záznamu, kde lze nstavit Datum upozornění u poznámky, tak lze nastavit datum vyřízení u lístku, případně jej zobrazit v kalendáři. Datum vyřízení lístku lze zvolit při jeho vložení, v menu Upravit lístek nebo když se objeví v upozorněních k vyřízení.

Externí URL ke sdílení lístku

27. ledna 2021
Vámi vytvořený lístek je možné sdílet přes URL adresu, aby si jej mohl zobrazit kdokoliv, komu pošlete externí odkaz. Sdílení odkazu otevřete přes menu lístku a volbu Sdílet lístek a v zobrazeném menu vyberete Sdílet odkazem. Otevře se Vám dialogové okno s odkazem a několika funkčními tlačítky.

  1. Odkaz - klepnutím na hodnotu odkazu se text zkopíruje do schránky.
  2. Sdíleno:
    - kliknutím odkaz aktivujete (zelená), opětovným kliknutím deaktivujete (červená).
  3. Otevřít odkaz - otevře nové okno s obsahem lístku, je-li externí odkaz aktivní.
  4. Přegenerovat odkaz - vygeneruje nové externí URL a lístek už nebude pod původním odkazem dostupný.
  5. Poslat na mail - Pošle na Váš e-mail externí URL odkaz lístku a zároveň odkaz na sdílený lístek.
Tady Vám sdílím třeba pár obratů.

Upozornění na nevyřízené záznamy mailem

4. ledna 2021
Chcete dostávat upozornění na nevyřízené a budoucí záznamy?
Stačí aktivovat v Můj profil možnost Zasílat upozornění na záznamy a každý den po půlnoci Vám přijde e-mail s nevyřízenými záznamy, s těmi co se mají vyřídit dnes a pak s těmi, které jsou naplánované na zítřek. Když takový záznam s datem vyřízení nebude existovat, pak Vám e-mail nepřijde.

Šírka lístku

28. listopadu 2020
V případě, že jsou Vaše poznámky trochu delší, pak se Vám může chodit změna šířky lístku. Šířku lze změnit v menu lístku pod volbou Změnit šířku a vybráním zvolené škály na zobrazených čtverečkách . Lze nastavit až 2,5násobek šířky lístku. Šířka se projeví jen na širokoplochých zařízení, jinak dojde k automatickému zmenšení, aby velikost odpovídala.

Vytvoření lístku z poznámky

15. listopadu 2020
Nyní lze jednoduše vytvořit nový lístek z poznámky. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na poznámku, zobrazit nabídku a kliknout na ikonu pro vytvoření nového lístku. Nový lístek se vytvoří hned jako následující a s přeneseným záznamem.

Přesouvání lístku

10. září 2020
Konečně je možné lístky uspořádat na záložce pouhým přetažením. Stačí myší nebo na dotykových zařízení kliknout a držet za nadpis lístku a přetáhnout jej na novou pozici. Je to super!

Poznámky z lístku na mail

14. června 2020
Nyní si lze jednoduše poslat poznámky z lístku na e-mail. Stačí v menu lístu vybrat Poslat mailem a na Vaši e-mailovou adresu pošleme poznámky z lístku tak, jak je vidíte zobrazené/seřazené na lístku.

Poznámky mám v oblíbených

7. března 2020
Už mě otravovalo vyhledávat/proklikávat se k pořád stejným poznámkám nebo odkazům, tak jsem vytvořil možnost "oblíbená poznámka". Na menu samotného záznamu Poznámku přidáte do oblíbených kliknutím na ikonou
na panelu poznámky (stačí kliknout na text).
Odebrat příznak oblíbené poznámky uděláte kliknutím na ikonu
na stejném panelu jako jste si ji oblíbili.

Oblíbené si pak můžete zobrazit v menu Oblíbené.

Změna lístku pro záznam

20. ledna 2019
Vložený záznam lze nyní přesunout na jinou záložku a lístek, stačí kliknout na záznam a zvolit editaci, a v okně pro editaci zvolit novou Záložku a jiný Lístek.

Zobrazení Historie

10. června 2017
V horním menu stačí kliknout na Historie  a zobrazí se seznam naposled přidaných a vyřízených záznamů. Lze tak snadno obnovit už splněnou poznámku.


Šifrované a zabezpečené připojení přes SSL

27. května 2017
Nyní zabepečené a šifrované připojení přes SSL certifikát k vašim poznámkám.

Seznam naplánovaných úkolů

28. února 2016

Nyní si lze vytvořit rychlý přehled naplánovaných úkolů až na 1 měsíc. Pro zobrazení přehledu klepněte v menu na Reporty a zobrazí se vám tak okno, kde si můžete nechat zobrazit reporty na 7 dnů, 14 dnů nebo celý měsíc.

Nejdříve zobrazí seznam naplánovaných úkolů na 7 dnů, ale je samozřejmě možné změnit seznam/výhled na 14 dnů nebo i měsíc.

Časem by mohl přibýt i export úkolů nebo jejich pravidelné zasílání mailem.. :)

Ukrytí záložky v Další záložky

25. října 2015

Některé záložky my už na hlavním panelu překážely a potřeboval jsem je někam skrýt. Pak je stačí Ukrýt v Další záložky.

Obnovení je jednoduché: Stačí při zobrazení záložky v Další záložky klepnout na ikonu a záložka se vrátí na hlavní panel.

Řazení poznámek

19. října 2015
Pro každý lístek lze nyní řadit poznámky podle různých kritérií. Abecedně, podle času vložení nebo času vyřízení.
Po zvolení způsobu řazení, zůstane toto nastavení pro lístek jako výchozí.

Možnost řazení najdete v rozbalovacím menu kliknutím na ozubené kolečko.

Zdůraznění poznámky na lístku

5. října 2015
Máte na lístku více záznamů, ale chcete, aby zrovna ten jeden byl vždy nahoře?

Pak jej lze označit jako důležitý a bude vždy viditelný na začátku lístku.

Editace poznámek

17. září 2015
Dalším vylepšením je možnost editace již vložené poznámky, která je dostupná přes kliknutí levým tlačitkem na text a v zobrazené nabídce na ikonu a pak se zobrazí okno s editací.

Zde je možné změnit poznámku nebo k poznámce přidat datum splnění.

Hledání poznámek a lístků

17. června 2015
Hledat mezi poznámkami a lístků můžete přes ikonu v horní liště, která zobrazí okno pro zadání hledaného textu. Po zadání textu a potvrzení/klepnutím na lupu se otevře nové okno s výsledky hledání.

První hledání vyhledá mezi živými ijiž smazanými poznámkami. Při nalezení poznámky lze na ni přejít pomocí ikony na lístek na kterém se vyskytuje.

Více možností nastavení filtru hledání lze přes .

Snadné vyhledání poznámky na webu

9. června 2015
Na každou poznámku lze klepnout levým tlačítkem myši a zobrazí se nabídka s možností vyhledávat na Google, Youtube, Heureka nebo na Zboží.cz. Je zde i možnost úprava poznámky nebo označení jako oblíbené

V případě okna s upozorněním se ještě zobrazí ikona , která vás přesměruje na Záložku a Lístek s poznámkou.

Uživatelské funkce a odhlášení

4. června 2015
Uživatelské funkce přesunuty pod odkaz Uživatel  v pravé horní polovině.

Po klepnutí se zobrazí okno s Můj profil (po kliknutí možnost změny hesla), možnost zobrazit Reporty a odkaz k odhlášení.

Vkládání odkazů do poznámek

3. června 2015
Do poznámek lze vkládat i odkazy, musí začínat www., http:// nebo https://. Kolem odkazu lze vložit upřesňující text, který se zobrazí jako odkaz.

Důležité je, aby text a samotný odkaz byl oddělen mezerou. Například: www.zapis-to.cz Nástěnka

Změna času upozornění

31. května 2015

Časové upozornění pro Co se mělo udělat, Udělat dnes, Udělat do zítra lze posunout na Dnes, Zítra, Sobota nebo na nejbližší Za týden. Pro zobrazení změny klikněte na ikonu zobrazených hodin (v modrém ráměčku).

Datum upozornění u poznámky

2. května 2015
Datum upozornění u poznámkyPro každou vkládanou poznámku můžete přidat i termín vyřízení (Dnes, Zítra, Sobota, nebo Za týden) případně přes ... se přesunout k zadání hodnot datum a čas , a tím se Vám pak připomene den předem a bude se zobrazovat, dokud ji nevyřídíte.

Každou poznámku s datem upozornění u poznámky si také můžete přidat do kalendáře kliknutím na ikonu ikona kalendáře , tím pak máte lepší přehled o událostech, které jsou pro Vás důležité.

Vítejte na své nástěnce!

1. května 2015

Zdravím, vítám tě na tvé osobní on-line nástěnce, kde si lze pohodlně zapisovat nápady, myšlenky a nebo ukládat odkazy na věci, co chci koupit. Vše si lze pohodlně organizovat pomocí lístků a záložek, v kterých lze pak samozřejmě vyhledávat.

Tak, a teď už do zapisování poznámek na lístky.. vše je snad intuitivní, ale i kdyby, tak nápověda je zde.

S pozdravem Michal Votrubec


Zpět na obsah

< ZPĚT na hlavní stránku


Copyright © 2014 - 2024 Michal Votrubec Nastavení ePrivacy
Top